Implant słuchowy i procesor dźwięku – aktywacja i reakcja
Implant słuchowy i procesor dźwięku – aktywacja i reakcja
Jak działa implant słuchowy i czym różni się od aparatu słuchowego?
Na czym polega ustawienie procesorów?
Czym różni się aktywacja od ustawień?
Czy procesory można ustawić na jednej wizycie? Czy można to zrobić zdalnie?
Na te i wiele innych pytań odpowiedzą eksperci podczas drugiego, bezpłatnego webinaru z cyklu „Razem łatwiej”. Słuchaczy zachęcimy do wymiany doświadczeń i zapytanie o nurtujące ich kwestie.
25.05.2022 r, środa godz. 20:00.
DLA KOGO?
Zapraszamy opiekunów dzieci z wadami słuchu, osoby zaimplantowane i zaaparatowane, nauczycieli, terapeutów i każdego, kto chciałby zdobyć wiedzę i wymienić się doświadczeniami.
Prowadzący:
Agnieszka Dechnik
Wolontariuszka Fundacji.
Mama Jasia, który urodził się z głuchotą czuciowo-nerwową obustronną oraz wzmożonym napięciem mięśniowym.
Jasiu jest użytkownikiem implantów ślimakowych dzięki, którym zupełnie ma szansę wejść do świata dźwięku.
Goście webinaru:
dr inż. Adam Walkowiak – inżynier kliniczny. Na co dzień pracuje z pacjentami zaimplantowanymi. Zajmuje się ustawieniami implantów, a dokładniej dopasowaniem parametrów procesora mowy, w taki sposób w pacjent osiągnął maksimum korzyści z użytkowania implantu słuchowego.
mgr Dorota Pastuszak – surdologopeda z Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach. Codziennie prowadzi rehabilitację pacjentów protezowanych. Zajmuje się terapią dzieci z uszkodzeniami słuchu w zakresie komunikacji i rozwoju mowy. Prowadzi rehabilitację oraz wspomaganie rozwoju dzieci z zaburzeniami słuchu.
Kinga Latosińska – podopieczna Fundacji Profesora Skarżyńskiego Słyszę, pacjentka Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu. Jej problemy ze słuchem zaczęły się w wieku dorastania. W wieku 17 lat zaczęła nosić aparat słuchowy. W ciągu 9 lat przeszła 5 operacji na lewe ucho, m. in. wszczepienie implantu, a z biegiem postępu technologii reimplantację na implant ślimakowy. Prawe ucho ma aparatowane – proteza strzemiączka. Kinga jest pasjonatką sportu, kulinariów i dobrej książki. Jest także mamą i spełnia się zawodowo, jako kierownik biura. Bliżej poznać można ją odwiedzając jej blog latosiowydom.pl
Alina Wójcik – mama zaimplantowanej Kalinki, urodzonej z obustronnym niedosłuchem głębokim. Kalinę i jej mamę można poznać lepiej śledząc blog Kalin_uszka, gdzie przedstawiają codzienną rehabilitację oraz postępy dziewczynki.