CO ROBIMY
LEKCJE O SŁUCHU
"Lekcje o słuchu" to lekcje pokazowe dla grup przedszkolnych i szkolnych w formie warsztatów uświadamiających dzieci i młodzież jak to się dzieje, że słyszymy i jak dbać o swój słuch. Dzieci dowiadują się czym jest niedosłuch, jak go leczymy.
Mają możliwość obejrzenia protez słuchu oraz samodzielnego przeprowadzenia badania uszu. Lekcje ułatwiają zaakceptować dzieciom niedosłuch i budują świadomość problemu.
Prowadzimy "Lekcje o słuchu" dla dzieci od 3 roku życia. Program zajęć dostosowany do wieku grupy.
DZIAŁALNOŚĆ EDUKACYJNA
Działalność edukacyjna w zakresie profilaktyki, diagnostyki, leczenia i rehabilitacji społeczeństwa - zarówno dzieci jak i osób dorosłych.
TURNUSY
Turnusy rehabilitacyjne to możliwość spotkania i wymiany doświadczeń wielu osób wymagających podobnej pomocy i wsparcia np. użytkowników implantów ślimakowych lub urządzeń wspomagających słyszenie. To spotkania, którym towarzyszą konsultacje ze specjalistami, ale przede wszystkim to przestrzeń do wspólnej wymiany doświadczeń, wsparcia i dzielenia się doświadczeniami oraz perspektywami dotyczącymi codziennego funkcjonowania.
PROGRAMY
To projekty, które stwarzają przestrzeń do promocji zdrowia, co jest jednym z celów działalności Fundacji. Tworzenie i realizacja różnych programów ma również na celu tworzenie warunków dla świadczenia różnorodnych form pomocy medycznej dla osób chorych i niepełnosprawnych, uwzględniających najnowsze osiągnięcia wiedzy medycznej.
ŚLIMAKOWE RYTMY
Ślimakowe Rytmy czyli Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu „Ślimakowe Rytmy” to projekt realizowany przez Fundację Po Pierwsze Zdrowie oraz Światowe Centrum Słuchu, który Fundacja wspiera od początku jego istnienia tj. od roku 2015.
Festiwal to spotkanie pacjentów z zaburzeniami słuchu z całego świata, którzy pomimo zaburzeń słuchu realizują się muzycznie. Na jego całość składają się:
- Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Muzyka w rozwoju słuchowym człowieka", obejmująca zagadnienia dotyczące percepcji muzyki przez pacjentów korzystających z implantów słuchowych, a także roli muzykoterapii w procesie rehabilitacji tych osób.
- warsztaty naukowo-muzyczne, poświęcone także roli muzykoterapii, ale w ujęciu praktycznym.
- galowy koncert finałowy z występem laureatów festiwalu.
Impulsem który zapoczątkował festiwal stały się obserwacje wsparcia jakie daje muzyka w procesie rehabilitacji pacjentów z zaburzeniami słuchu. Wpisuje się on w pełni w cele działania fundacji tj. tworzenie warunków dla świadczenia różnorodnych form pomocy medycznej dla osób chorych i niepełnosprawnych, uwzględniających najnowsze osiągnięcia wiedzy medycznej.