Czy rodzic może zostać terapeutą swojego dziecka i prowadzić jego trening w domu?

Z jakich pomocy może skorzystać? Gdzie pozyskać materiały?

Czy wada wymowy rodzica może wpływać na gorsze efekty terapeutyczne dziecka na drodze do prawidłowego słyszenia?

Co daje ćwiczenie mowy podczas codziennych czynności domowych?

Co robić, by dziecko lubiło ćwiczenia, a nawet traktowało je jako zabawę?

Webinar 6: DROGA DO SŁYSZENIA – jak rehabilitować dziecko w domu?

kiedy: 03 sierpnia 2022, godz. 20:00

gdzie: platforma MS Teams

Prowadzący:

Agnieszka Dechnik
Wolontariuszka Fundacji.
Mama zaimplantowanego Jasia, który urodził się z głuchotą czuciowo-nerwową obustronną oraz wzmożonym napięciem mięśniowym. Losy Jasia można śledzić na blogu Daj mi usłyszeć Twój głos – Jaś w świecie dźwięków.

Goście experci:

• Dorota Chaniecka – logopeda, neurologopeda pracująca m.in. z dziećmi z niedosłuchem, zaaparatowanymi i zaimplantowanymi, CSiM Katowice
  • Magdalena Krawczun – dyplomowany logopeda kliniczny, pedagog specjalny i wychowania przedszkolnego. Prowadząca zajęcia muzyczno-ruchowe, autorka programu i pomocy dydaktycznej „Trening słuchowy Magdaleny Krawczun”
  • Daria Wellman – zaaparatowana pedagog specjalna i specjalistka terapii pedagogicznej, tworząca materiały edukacyjne, znana z profilu FB i IG Pozytywne Wsparcie
  • Alina Wójcik – mama zaimplantowanej Kalinki, która została logopedą na potrzeby rehabilitacji słuchowej córki. Ich codzienne ćwiczenia słuchowe można obserwować na blogu Kalin_uszka