Co wolno, a czego nie zaleca się osobom implantowanym i aparatowanym?
Z jakiego typu ograniczeniami spotykają się osoby, które są zaimplantowane?
Czego tak naprawdę nie wolno robić osobom z implantami?
Jak użytkować procesory by przedłużyć ich żywotność?
Na te i wiele innych pytań odpowiedzą eksperci podczas trzeciego, bezpłatnego webinaru z cyklu „Razem łatwiej”.
Słuchaczy zachęcimy do wymiany doświadczeń i zapytanie o nurtujące ich kwestie.
Kiedy: 15.06.2022r., godz. 20:00
Gdzie: on-line MS Teams
Zapraszamy opiekunów dzieci z wadami słuchu, osoby zaimplantowane i zaaparatowane, nauczycieli, terapeutów i każdego, kto chciałby zdobyć wiedzę i wymienić się doświadczeniami.
Prowadzący: Agnieszka Dechnik – Wolontariuszka Fundacji. Mama zaimplantowanego Jasia, który urodził się z głuchotą czuciowo-nerwową obustronną oraz wzmożonym napięciem mięśniowym.
Goście:
Michał Kaczyński – technik aparatury medycznej, zajmujący się kalibracją i naprawą procesorów mowy w punkcie serwisowym.
Alicja Bielecka – audiofonolog, surdopedagog oraz protetyk słuchu, na co dzień dbająca o prawidłowy dobór i regulację aparatów słuchowych pacjentów w Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS w Kajetanach.
Aneta, prowadząca profil DZIEWCZYNA NA BATERIE – Jest w 3 klasie technikum o profilu technologii żywności – spełnia się w kulinariach. Jej wada słuchu powstała w wieku 5 lat w wyniku zabiegu z powodu stanu zapalnego oraz przerostu migdałka gardłowego. Została zaaparatowana w 2 klasie szkoły podstawowej. Z nieznanych przyczyn słuch nagle się pogorszył i rozpoczęła diagnostykę w kierunku implantacji. W wieku 15 lat zaimplantowano prawe ucho, a po dwóch latach również lewe.
Patrycja Patejko – mama zaimplantowanej, 10-letniej Zuzanny. Jej zmagania z chorobą i postępy rehabilitacji można śledzić na blogu Zuzilinowo.