Wesprzyj naszą misję już teraz

wpłać

Konferencja „Muzyka w rozwoju słuchowym człowieka”

Z okazji 30. rocznicy przeprowadzenia przez prof. Henryka Skarżyńskiego pierwszej w Polsce operacji wszczepienia implantu ślimakowego osobie niesłyszącej oraz 20. rocznicy pierwszej na świecie operacji wszczepienia implantu ślimakowego w przypadku częściowej głuchoty 16.07.22. w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach odbyło się plenerowe spotkanie pacjentów z implantami słuchowymi, połączone z VIII Konferencją Naukową „Muzyka w rozwoju słuchowym człowieka”.

Podczas konferencji poruszono tematy z zakresu medycyny, muzyki i terapii, a zwłaszcza implantologii i otochirurgii. W konferencji wzięli udział pacjenci Światowego Centrum Słuchu – swoje historie opowiedzieli m.in. pacjenci, którzy swoją ścieżkę zawodową poprowadzili w kierunkach artystycznych a także pacjenci-lekarze. W części naukowej konferencji prelekcje dotyczyły użytkowania implantów słuchowych oraz najnowszych osiągnięć w zakresie diagnostyki, leczenia i rehabilitacji niedosłuchu. Specjaliści przedstawili efekty jakie daje pacjentom muzykoterapia i choreoterapia. Wykład połączony z warsztatami z choreoterapii poprowadził także Janusz Szymański – pedagog i instruktor teatralny, zajmujący się technikami z zakresu teatru, ekspresji ciała i ruchu.