USŁYSZ NAS Drugie spotkanie Podopiecznych i Przyjaciół Fundacji Profesora Skarżyńskiego SŁYSZĘ

8 lipca po raz drugi odbyło się spotkanie Podopiecznych i Przyjaciół Fundacji Profesora Skarżyńskiego SŁYSZĘ.

W Kajetanach ponownie gościliśmy nasze fundacyjne pociechy, ich rodziców i opiekunów, nie zabrakło również tych, którzy na co dzień wspierają Podopiecznych Fundacji oraz ich rodziny: terapeutów, rehabilitantów słuchu, nauczycieli, protetyków słuchu, a także sympatyków Fundacji i osób zainteresowanych tematyką implantacji niedosłuchu.

Spotkanie było dla naszych Podopiecznych dniem pełnym wrażeń, doświadczeń sensorycznych oraz wszechobecnego uśmiechu.

Na „dzień dobry” chętne osoby mogły wziąć udział w warsztatach z poprawnego oddychania, okazuje się bowiem, że ta naturalna życiowa funkcja może nastręczać trudności, powodujące pojawianie się różnych schorzeń i problemów ze zdrowiem. Warsztaty poprowadził certyfikowany trener - Piotr Mencina. Już pierwsze ćwiczenia oddechowe pozwoliły kilku uczestnikom zauważyć różnicę w samopoczuciu.

Po takiej „rozgrzewce” przyszedł czas na dużą dawkę wiedzy, którą przygotowali dla audytorium wybitni specjaliści z Kajetan. Konferencję otworzyła dr hab. n. med. i n. o zdr. Magdalena B. Skarżyńska, Członek Rady Fundacji, która powitała również wszystkich zgromadzonych.

Następnie mieliśmy przyjemność wysłuchać kolejnych ekspertów:

• prof. nadzw. dr hab. inż. Artura Lorensa, Kierownika Zakładu Implantów i Percepcji Słuchowej IFPS w Kajetanach
  • dr inż. Adama Walkowiaka, inżyniera klinicznego CSIM MEDINCUS oraz IFPS
  • dr Monikę Ołdak, kierownika Zakładu Genetyki IFPS
  • lek. Karola Myszela, audiologa i foniatrę z CSIM MEDINCUS w Koninie

Wszystkie wykłady spotkały się z zainteresowaniem odbiorców, z sali padało wiele pytań.

Co w tym czasie porabiały dzieci?

W otoczeniu kajetańskiej zieleni Podopieczni korzystali z przygotowanych zajęć terapeutycznych oraz logorytmiki, czekały na nich także niespodzianki: aktywne zajęcia z samoobrony, poprowadzone przez byłego szkoleniowca Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej - Łukasza Osieckiego oraz spotkania z reprezentantami niecodziennych zawodów.

Czy wiecie, że chmura na niebie waży tyle, co 100 słoni? Albo dlaczego samoloty są skonstruowane w taki, a nie inny sposób? Zgłębienie przez dzieci tajemnic latania było możliwe podczas spotkania z pilotem Polskich Linii Lotniczych LOT, który nauczył je komunikowania się w żargonie lotniczym. Chętni pozowali również do pamiątkowej fotografii w mundurze i czapce pilota.

Kolejne spotkanie z mundurem to już spotkanie z mundurem Polskiej Policji. Pan podinspektor Marcin Kwiatkowski osobiście przypinał do piersi odznaki szeryfa. Na dzieci w parku czekały ponadto policyjne motocykle, na których można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Zaproszeni goście obdarowali dzieci dodatkowymi upominkami, rozpromieniając tym twarze maluchów.

W dalszej części nadszedł czas na wspólne spotkanie pod sceną, które otworzył sam profesor Henryk Skarżyński.

Na zgromadzonych czekał także poczęstunek przygotowany przez Restaurację Pod Ślimakiem oraz atrakcje muzyczne: duet artystów, zumba dla dzieci, a na koniec, dla najwytrwalszych, prawdziwa perełka: spotkanie z utytułowaną licznymi nagrodami Orkiestrą OSP Nadarzyn. Przepiękne stroje, muzyka instrumentalna, taniec orkiestry oraz możliwość wzięcia instrumentów do ręki i wspólnego wykonania utworu wraz z orkiestrą było przepięknym zwieńczeniem całego dnia.

Dzieci pożegnaliśmy dyplomami, pamiątkowym, grupowym zdjęciem oraz zaproszeniem na kolejne spotkanie.

Dziękujemy wszystkim za obecność i zaangażowanie.