Nawet pięć na tysiąc noworodków rodzi się z ubytkiem słuchu. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom w protetyce słuchu większość z dzieci szybko uzyskuje pomoc w postaci aparatów słuchowych, a kolejno implantów ślimakowych. Mimo rozwoju technologicznego część z osób, którym wkładka ogranicza wentylację przewodu słuchowego może wykazywać większą skłonność do infekcji czy gromadzenia się płynu. Problemy laryngologiczne u dzieci z niedosłuchem to temat szeroki i budzący wiele obaw. Podczas webinaru poruszymy zagadnienia związane z nawracającymi stanami zapalnymi, drenażem uszu czy przerostem migdałka gardłowego u pacjentów zaaparatowanych i zaimplantowanych.

– Czy zaimplantowany pacjent może mieć założony dren uszny?
– Czy drenaż wpływa na jakość słyszenia w aparatach lub implantach?
– W jakim przypadku może dojść do perforacji błony bębenkowej?
– Jaki wpływ na rozwój mowy mogą mieć problemy z infekcyjne u dzieci aparatowych?
Czy po drenażu możemy wykonywać badania słuchu np. tympanometrię, ABR?

Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas 15 webinaru, pt.:

Drenaż uszu, przerost migdałka, perforacja błony bębenkowej u pacjentów z niedosłuchem. Co warto wiedzieć?

01.02.2023, godz. 19:00

Na Państwa pytania odpowiedzą goście – eksperci:

Webinar poprowadzi:

Agnieszka Dechnik – Wolontariuszka Fundacji.
Mama zaimplantowanego Jasia, który urodził się z głuchotą czuciowo-nerwową obustronną oraz wzmożonym napięciem mięśniowym. Losy Jasia można śledzić na blogu Daj mi usłyszeć Twój głos – Jaś w świecie dźwięków