NASI PODOPIECZNI

Kacper Sielanko 926001

𝓚𝓪𝓬𝓹𝓮𝓻
Ma 2 latka, a z diagnozą zmierzył się, gdy miał niespełna 8 miesięcy.
Aparaty słuchowe nie dawały zadowalających efektów. W wieku 11 oraz 17 miesięcy przeszedł zabieg wszczepienia implantów ślimakowych. Zastępcze „uszka”, którymi są procesory bardzo szybko wniosły radość z życie Kacpra. Każdego dnia coraz lepiej sobie radzi i podąża za rówieśnikami. Kacprowi doskwierało także wzmożone napięcie mięśniowe oraz asymetria głowy, z czym także świetnie sobie poradził. Cały czas jest intensywnie rehabilitowany. Dodatkowo ma dużą nadwzroczność obu oczu i astygmatyzm. Nosi okularki, w których jest jeszcze przystojniejszy. Losy Kacpra możecie śledzić na blogu: W świecie dźwięków Kacpra.

Ksawery Leńczowski 926002

𝓚𝓼𝓪𝔀𝓮𝓻𝔂
Urodził się z obustronnym niedosłuchem powyżej 100db na oba uszka. Obecnie ma prawie dwa latka i jest obustronnie zaimplantowany. Pierwszą operację wszczepienia implantu ślimakowego przeszedł mając 8 miesięcy, druga w wieku 15 miesięcy. Zdiagnozowano u niego także wzmożone napięcie w jednej części ciała oraz obniżone napięcie w rączkach i brzuszku.
Ksawery chłonie świat dźwięków, a muzykę wręcz kocha ♫♫♫
Jego codzienne przygody można śledzić na facbookowym profilu: Ksawko i jego uszka oraz na Instagram: Ksawkojegouszka

Zuzanna Patejko 926003

𝓩𝓾𝔃𝓪𝓷𝓷𝓪
Pod burzą loków 9-cio-letniej pięknej Zuzanny kryją się dwa niewielkie procesory, które pozwalają jej na kontakt z otoczeniem. Zuzia urodziła się z obustronnym głębokim niedosłuchem zmysłowo-nerwowym. Pierwszy implant wszczepiono tuż przed jej pierwszymi urodzinami, a drugi rok później. Zuzia jest intensywnie rehabilitowana i  mimo trudności w rozumieniu dźwięków uczęszczała do przedszkola, a teraz do szkoły. Zuzia dodatkowo boryka się z zaburzeniami z zakresu integracji sensorycznej i z problemami dermatologicznymi, ale dzielnie uczestniczy w zajęciach terapeutycznych i energicznie gna za rówieśnikami. Codzienne przygody Zuzi można śledzić na instagramowym profilu jej mamy Patrycji - Patkaka

Pola Binienda 926004

𝓟𝓸𝓵𝓪
Niezwykle radosna i mądra dziewczynka, która urodziła się zupełnie niesłysząca. Pierwszy implant ślimakowy otrzymała w swoje pierwsze urodziny - drugi - półtora roku później.
Dzięki intensywnej i systematycznej rehabilitacji Pola wykazuje ponadprzeciętny rozwój w mowie i zrozumieniu mowy. Zupełnie nie odbiega od swoich słyszących rówieśników.
Z uśmiechem na twarzy uczęszcza do przedszkola, a jej losy i postępy rehabilitacji możecie śledzić na profilu Polkiprocesorki w serwisie instagram.

Blanka Gadzińska 926005

𝓑𝓵𝓪𝓷𝓴𝓪
urodziła się z wirusem cytomegalii i w wieku 2 lat zaczęła tracić słuch. Zaistniała konieczność aparatowania. W wieku 5 lat został jej wszczepiony implant.

Stanisław Kaleta 926006

𝓢𝓽𝓪𝓼́
Urodził się z głębokim niedosłuchem czuciowo-nerwowym. Staś został aparatowany mając 4 miesiące, a pierwszy implant otrzymał kończąc 6 miesiąc życia. Obecnie wchodzi do świata dźwięków i ma szansę rozwijać zdolności mowy adekwatnie do wieku. Staś jest niewielkim człowiekiem bardzo ciekawym świata, a najpewniej czuje się w ramionach rodziców. Oczekuje na wszczepienie drugiego implantu.

Jan Dechnik 926007

𝓙𝓪𝓼́
jest uroczym, dwuipółletnim chłopcem - szczęśliwym użytkownikiem dwóch implantów ślimakowych. Urodził się z głębokim niedosłuchem czuciowo-nerwowym obustronnym oraz wzmożonym napięciem mięśniowym. Towarzyszą mu także problemy z zakresu integracji sensorycznej. Jest również pod stałą opieką kardiologa i neurologa. Gdy Jaś miał 11 miesięcy został mu wszczepiony pierwszy implant ślimakowy, a w 15-tym miesiącu życia wszczepiono drugi implant. Dzięki implantacji Jaś, który zupełnie nic nie słyszał dostał szansę wejścia do świata dźwięków. To małe elektroniczne urządzenie jest jego oknem na świat. Pozwala mu prawidłowo się rozwijać, ćwiczyć mowę i cieszyć się każdą chwilą życia. Rodzice Jasia relacjonują trudy z jakimi się mierzą, a także sukcesy i postępy Jasia na blogu: Jaś w świecie dźwięków.

Helena Bitkowska 926008

𝓗𝓮𝓵𝓪 ma 4 latka i urodziła się z wrodzonym wirusem cytomegalii, który spowodował u niej obustronny głęboki niedosłuch. Obecnie Helenka jest szczęśliwą posiadaczką dwóch implantów słuchowych, które
pozwoliły jej poznać świat dźwięków i rozwinąć mowę werbalną. Jest waleczną dziewczynką, która mierzy się z przeciwnościami i podejmuje nowe wyzwania. Zmaga się także z młodzieńczym idiopatyczno-reumatoidalnym zapaleniem stawów. Nie brakuje jej jednak optymizmu i dziecięcej radości, którą na każdym kroku emanuje i zaraża nią innych.
𝓗𝓮𝓵𝓪 uwielbia życie - kocha świat dźwięków, a jej codzienną radość możecie obserwować na blogu Helki Decybelki.

Oliwia Goślińska 926009

𝑂𝑙𝑖𝑤𝑖𝑎

Oliwia urodziła się 31.10.2006 r. Nie słyszy od urodzenia. Już w badaniach przesiewowych rozpoznano u niej głuchotę czuciowo-nerwową, obustronna. Od 4 miesiąca życia nosi aparaty słuchowe. W maju 2008 roku przeszła zabieg wszczepienia implantu słuchowego na ucho prawe,  ucho lewe wciąż pozostaje aparatowane. Oliwia interesuje się psychologią,  uwielbia czytać książki, pisze poezję. W przyszłości chciałaby swój zawód związać, pomaganiem innym.

 

 

 

Kalina Wójcik 926010

𝓚𝓪𝓵𝓲𝓷𝓴𝓪
urodziła się jako dziecko niesłyszące. W wieku niespełna 9 miesięcy został jej wszczepiony pierwszy implant ślimakowy, drugi otrzymała tuż przed drugimi urodzinami. Dodatkowo zmagała się ze wzmożonym napięciem mięśniowym i asymetrią prawostronną. Dzisiaj jest szaloną nieustająco uśmiechniętą 3latką, której buzia się nie zamyka. Uwielbia tańczyć i śpiewać. A słowo "a czemu, a dlaczego" nawet w nocy brzęczy w naszych uszach. Drogę do słyszenia Kalinki można obserwować na blogu, który prowadzi jej mama - Alina - Kalin_uszka FB oraz Kalin_uszka IG

Kinga Latosińska 926011

𝓚𝓲𝓷𝓰𝓪

Mama dwójki dzieci, Kasi i Radka. Pasjonatka sportu, jedzenia i dobrej książki. Od ponad 8 lat prowadzi bloga Latosiowydom, gdzie dzieli się przepisami, recenzuje książki, ale także opisuje swoje problemy zdrowotne. Problemy ze słuchem Kingi zaczęły się w wieku dorastania, a w wieku 17 lat zaczęła nosić aparat słuchowy na prawe ucho. 
W ciągu 9 lat przeszła 5 operacji na lewe ucho, (pierwsza 2013) m.in. wszczepienie implantu Codacs, a także reimplantację - został wyjęty Codas i wszczepiono implant ślimakowy. W prawych uchu miała jedną operację i protezę strzemiączka, nosi aparat słuchowy. Od zawsze walczy z chorobami (nie tylko uszy), ale nigdy nie pozwala im dominować nad swoim życiem. Pracuje intensywnie, ma pasje, trenuje crossfit, prowadzi z grupką kochanych ludzi Stowarzyszenie Pomagam bo Lubię, wspierające potrzebujących ze swojego powiatu. 

 

Wojciech Golub 926013

𝐖𝐨𝐣𝐭𝐮𝐬́

Wojtuś urodził się z niedosłuchem. Początkowo droga do pełnej diagnozy się wydłużała, pod wątpliwość brano dojrzałość układu nerwowego, a jego rodzice byli pełni obaw spostrzegając, że Wojtuś znacznie odbiegał od swoich rówieśników, ze względu na obniżone napięcie mięśniowe w brzuchu i obręczy barkowej. 

W 8 miesiącu życia, Wojtuś dostał ostateczną diagnozę - niedosłuch czuciowo-nerwowy obustronny 40 dB na oba uszka. Tydzień po diagnozie został zaaparatowany. Od czasu założenia aparatów Wojtek zaczął się rozwijać ruchowo, a nawet gaworzyć. Słyszenie otworzyło Wojtkowi bramę do rozwoju i szybko nadgonił wcześniejsze deficyty. 

Wojtuś chętnie uczestniczy w zajęciach rehabilitacyjnych. Dzięki aparatom i rehabilitacji, Wojtuś zaczyna mówić pierwsze słowa i może odważnie, z radością poznawać świat. 

 

Oliwia Skonecka 926014

𝑂𝑙𝑖𝑤𝑖𝑎

Oliwia urodziła się 9 marca 2022 roku. Niedługo po porodzie zdiagnozowano u niej obustronną głuchotę czuciowo-nerwową. We wrześniu 2022 roku przeszła operację wszczepienia implantu ślimakowego, aby mogła słyszeć otaczające ją dźwięki. Po operacji niezbędna jest intensywna rehabilitacja, żeby Oliwka mogła wyjść ze świata ciszy i rozwijać się tak jak jej rówieśnicy. Wszystkie środki finansowe zebrane z 1,5% podatku zostaną przekazane na jej rehabilitację, wizyty u terapeutów i lekarzy specjalistów oraz zakup pomocy dydaktycznych, które pomogą Oliwii rozwinąć zmysł słuchu.

Lena Książopolska 926015

𝑳𝒆𝒏𝒂

 

Gustaw Szemis 926016

𝐺𝑢𝑠𝑡𝑎𝑤

Ten rozgadany i rozśpiewany dwulatek to Gucio. Jest niezwykle otwartym i ciekawym świata chłopcem, który słyszy „niestandardowo” – jak mawia jego mama.  Początkowe badania słuchu wskazywały na niedosłuch głęboki, ale Gucio walczył o swoje - dziś badania wykazują już niedosłuch stopnia średniego. Gucio korzysta z aparatów słuchowych i ma w nich bardzo duże korzyści, uwielbia muzykę, powtarza melodie, słowa i rozwija swoją mowę szczególnie nie odbiegając od swoich zdrowych rówieśników. Gutek urodził się z wiotkością krtani, ma też lekko obniżone napięcie mięśniowe oraz przetoki uszne i szyjne. Jest także pod opieką poradni nefrologicznej z racji podejrzenia zespołu uszno‐skrzelowo‐nerkowego. Mimo wielu trudności Gutek jest wspaniale rozwijającym się chłopcem i jak to chłopcy interesuje się samochodami . Słowo „auto” przybiera różne melodie i zaśpiewy, niezależnie od pory dnia i nocy.

 

Kornelia Górecka 926017

𝐾𝑜𝑟𝑛𝑒𝑙𝑖𝑎

Kornelia urodziła się z wrodzonym wirusem cytomegalii CMV, który  zaatakował jej uszy.  Od 6 miesiąca życia nosi aparaty słuchowe, a w od 2022 roku prawe uszko udało się zaimplantować. Kornelka jest pogodną trzylatką, która gna do przodu z rozwojem mowy, bawi się słowami, powtarza, łączy w zdania, co bardzo cieszy jej bliskich. Mama Emilia i tato Grzegorz czuwają nad codzienną rehabilitacją mowy córki.  Terapeuci nazywają Kornelię "spryciulą", z uwagi na jej otwarty i pełen entuzjazmu charakter.

Kornelka uwielbia zwierzęta, a ostatnio zaczęła swoją przygodę z jazdą konną. Jest niezwykle energiczna, pogoda i czasem trudno za nią nadążyć. Pędzi w świat na swej różowej hulajnodze i nie ogląda się za siebie. Codziennie świetnie radzi sobie w roli przedszkolaka i z dumą dotrzymuje kroku swoim rówieśnikom.

 

 

Zuzanna Strzelczyk 926018

𝒁𝒖𝒛𝒊𝒂

urodziła się w 2015 r. z zespołem wad wrodzonych. W swoim życiu przeszła już 8 operacji, dzięki którym funkcjonuje jak PRAWIE zdrowe dziecko.
Zuzia jest już w pierwszej klasie i bierze udział w intensywnym procesie rehabilitacji. Korzysta z najróżniejszych dostępnych zajęć terapeutycznych. Ze względu na duże opóźnienie w rozwoju mowy Zuzia wspomaga się językiem migowym.  Intensywnie ćwiczy: usprawnianie aparatu mowy, wyraźną wymową, poszerzenie słownictwa, rozumienie ze słuchu i naukę czytania. Zuzia wymaga także systematycznej rehabilitacji surdologopedycznej, neurologopedycznej i ruchowej, a także regularnych wizyt i badań lekarskich u specjalistów. Pod obserwacją lekarską wciąż znajduje się kręgosłup Zuzi (wielopoziomowa wada kręgosłupa w odcinku szyjnym i piersiowym), nerki (lewostronne wodonercze), oczy (wada wzroku) oraz uszy (obustronny głęboki niedosłuch).

Do pełnej sprawności Zuzi jeszcze daleka droga, dlatego też wciąż zbieramy środki na dalsze leczenie, zajęcia terapeutyczne, turnusy rehabilitacyjne i utrzymanie procesorów mowy.

 

Kacper Chodoń 926019

𝐾𝑎𝑝𝑐𝑒𝑟

Kacper ma prawie 4 lata i urodził się już niesłyszący. Jest obustronnie zaimplantowany, co pozwala mu słyszeć otaczające go dźwięki i ma szansę rozumieć mowę jak i ją rozwijać. Jest również pod opieką reumatologiczną z powodu podejrzenia Młodzieńczego Zapalenia Stawów. Ma zdiagnozowaną również astmę i zaburzenia ze spektrum autyzmu. Przyczyna niedosłuchu jest wciąż nieznana. Mimo wszystkich trudności, jakie towarzyszą Kacprowi na co dzień nie brakuje mu powodów do radości. Jest wesołym chłopcem, którego rozwój mowy dodaje skrzydeł jego bliskim.

 

 

Aleksandra Duran 926020

𝑂𝑙𝑒𝑛́𝑘𝑎

Oleńka ma 5,5 roku. Jest pierwszą w Polsce zdiagnozowaną wojowniczką RTD (Deficytu Transportera Ryboflawiny). To niezwykle żywiołowa i wesoła dziewczynka. Każdego dnia udowadnia, że mimo trudności MOŻE WSZYSTKO.

 

 

Hanna i Szymon Kura 926021

𝐻𝑎𝑛𝑖𝑎 𝑖 𝑆𝑧𝑦𝑚𝑒𝑘

Hania i Szymek urodzili się z głębokim niedosłuchem, którego przyczyną jest najprawdopodobniej wada genetyczna. Zarówno 6-letnia Hania jak i 2,5-letni Szymon zostali zaaparatowani w wieku kilku miesięcy, jednak z uwagi na głębokość wady u Szymona w wieku 10 miesięcy wszczepiono mu implant ślimakowy. Niestety niedawna kontrola wady słuchu u Hani wykazała jej pogorszenie. W związku z tym przeszła kwalifikację do operacji, która została zaplanowana na początek 2023. Na codzień Hania i Szymon tworzą zgrany i wesoły duet. Hania jest uśmiechniętą i uzdolnioną plastycznie miłośniczką koni. Nie brakuje jej troski o młodszego energicznego brata, którego pasją są samochody i pociągi. Uwielbiają razem tańczyć i słuchać piosenek, dzieląc się radością słyszenia. Dzięki temu, że Hania i Szymon dzielnie uczestniczą w systematycznej rehabilitacji słuchu i mowy rodzice obserwują ich wspaniałe postępy.

 

Natalia Lipińska 926022

𝑁𝑎𝑡𝑎𝑙𝑖𝑎

Natalia, urodziła się z wirusem cytomegalii, który objawił się w postaci obustronnego, głębokiego niedosłuchu. Jest szczęśliwą posiadaczką dwóch implantów ślimakowych. Czerpie radość ze słyszenia, uwielbia czytać oraz uczyć się. Realizuje swoje pasje muzyczne, najważniejszą z nich jest taniec.

 

Nikola Surdel 926023

𝑵𝒊𝒌𝒐𝒍𝒂

"Nikola nasz najpiekniejszy prezent noworoczny" - mówi o córce dumny tata Jacek.  Urodzila 01.01.2009 się z głębokim niedosłuchem ucha lewego.  Przez cały okres wczesnodziecięcy rozwijała się prawidłowo,  słyszała bardzo dobrze jednym uchem,  dlatego też nie potrzebowała żadnych aparatów. W 2020 roku nagle straciła słuch w prawym uchu . Ten dzień pamiętać będzie do końca życia. Z dnia na dzień trafiła w świat ciszy. Obecnie jest dziewczyną zaimplantowaną obustronnie. Z czego bardzo się cieszy. Nikola to urodzona artystka z pozytywnym nastawieniem do życia i zawsze z szerokim uśmiechem. Kocha fotografować. Jej największym marzeniem jest zostać fotografem.

 

Franciszek Kozak 926024

𝐹𝑟𝑎𝑛𝑢𝑠́

Franuś urodził się z głębokim niedosłuchem zmysłowo-nerwowym uszka prawego. Jest pełnym energii i uśmiechu 5 miesięcznym maluchem. Poza niedosłuchem boryka się z obniżonym napięciem mięśniowym i skazą białkową, z tego powodu jest pod stałą kontrolą neurologa, fizjoterapeuty i alergologa. Dzielnie pracuje z logopedą. Jest szczęśliwym posiadaczem implantu ślimakowego. Jest bardzo zainteresowany otaczającym go światem,  uważnie obserwuje wszystko wkoło . Chętnie uczy się nowych rzeczy oraz rozwija swoje umiejętności. Największą frajdę sprawia mu zabawa z starszym bratem.

 

 

Wiktor Winiarek 926025

𝑾𝒊𝒌𝒕𝒐𝒓

urodził się jako skrajny wcześniak w 26 tygodniu ciąży, czego efeketm jest między innymi niedosłuch. Mimo wszelkich trudności uśmiech Wiktora jest najmilszym widokiem, jaki mogą sobie wyobrazić jego bliscy.

Wiktoria Radziszewska 926026

𝑾𝒊𝒌𝒕𝒐𝒓𝒊𝒂

Wiktoria jest pogodną 3 latką. Od urodzenia ma stwierdzony głęboki niedosłuch zmysłowo-nerwowy. Od roku 2020 jest aparatowana, a w lutym 2022 r. przeszła zabieg wszczepienia implantu ślimakowego. Obecnie szykuje się do zaimplantowania drugiego ucha, aby mogła się w pełni rozwijać. Wiktoria uczęszcza do przedszkola gdzie robi duże postępy, bierze czynny udział w zajęciach i zabawach z dziećmi. Codzienna rehabilitacja pozytywnie wpływa na jej rozwój mowy.

Weronika Ciotuszyńska 926027

𝑾𝒆𝒓𝒐𝒏𝒊𝒌𝒂

Weronika to wesoła dziewczynka, która bardzo chce się uczyć nowych umiejętności i poznawać świat, w czym bardzo pomaga jej implant słuchowy.

Helena Nowak 926029

𝑯𝒆𝒍𝒂

Helenka dzięki wszczepieniu implantów ślimakowych i pracy terapeutycznej wypowiada już pierwsze słowa. Jest bardzo radosnym dzieckiem. Dzięki procesorom słyszy otaczający ją świat i swoich kolegów i koleżanki w żłobku, do którego lubi uczęszczać. Helenka bierze udział w terapii u surdologopedy, surdopedagoga, psychologa i integracji sensorycznej. Ma orzeczenie o niepełnosprawności oraz jest obięta ustawą za życiem.

Hanna Maria Ponceleusz 926030

𝑯𝒂𝒏𝒊𝒂

Hania to bardzo energiczna dziewczynka, która dzięki implantom słuchowym mówi już pięknie "mama". Hania lubi zabawy z innymi dziećmi, lubi się uczyć i bez trudu jej to przychodzi.

 

Mikołaj Czop 926031

𝑴𝒊𝒌𝒐ł𝒂𝒋

 

 

Nela Łukawska 926032

𝑵𝒆𝒍𝒂

Nela jest bardzo wesołą , uśmiechniętą dziewczynką. Jedyne czego potrzebuje to usłyszeć świat.

 

Igor Kosela 926033

𝑰𝒈𝒐𝒓

Igorek urodził się 03.05.22r. Już po urodzeniu stwierdzono w badaniach przesiewowych problem ze słuchem. Po dokładniejszych badaniach stwierdzono obustronny głęboki niedosłuch zmysłowo nerwowy. Jedyną drogą do normalnego funkcjonowania dla Igorka jest wszczepienie implantów ślimakowych oraz rehabilitacja. Obecnie Igor jest po pierwszej operacji i oczekuje na drugą.

 

Jan Bursztyka 926034

𝑱𝒂𝒔́

Jaś jest energicznym i zawsze uśmiechniętym chłopcem. Urodził się z głuchotą prawostronną i głębokim niedosłuchem lewostronnym. Gdy miał 3 miesiące dostał swoje pierwsze aparaty słuchowe, a w szóstym miesiącu życia otrzymał swój pierwszy implant na prawe uszko, a lewe uszko będzie miał implantowane na początku 2023 r. Jaś chętnie poznaje nowe dźwięki i uczestniczy w zajęciach z logopedą i pedagogiem. Według terapeutów Jaś zupełnie nie odbiega od swoich słyszących rówieśników.

 

Adam Popielarz 926035

𝑨𝒅𝒂𝒎

Adaś urodził się niesłyszący. Dzięki szybkiej diagnozie przed pierwszym rokiem życia dostał szansę wejścia do świata dźwięków i od tego momentu zaczęła się wspaniała przygoda w odkrywanie świata. Adaś chłonie nowe dźwięki jak gąbka i uczy się komunikować werbalnie ze światem. Niedługo rozpocznie swoją przygodę w przedszkolu.

 

Miłosz Michalewicz 926036

𝑴𝒊ł𝒐𝒔𝒛

Miłosz urodził się 11.01.2018r.W wieku 6 miesięcy stracił całkowicie słuch. W  kwietniu 2019 r stał się szczęśliwym posiadaczem pierwszego  implantu ślimakowego a drugi wszczep odbył się w marcu 2020r. Dzięki możliwości powrotu do pełni świata dźwięków Miłosz uczęszcza do normalnego przedszkola a jego rozwój wśród "zdrowych" dzieci jest najlepszą formą rehabilitacji. Jest uśmiechniętym dzieckiem, ciekawym świata i otwartym na nowe znajomości.

 

Łucja Gajek 926038

Ł𝒖𝒄𝒋𝒂

Łucja urodziła się z głębokim niedosłuchem. Została zaaparatowana mając 8 miesięcy. Przez wadę rozwojową ucha wewnętrznego prawe ucho przestało czerpać korzyści z aparatu. Pierwszy implant został założony, kiedy Łucja  miała 1,5roku. Łucja odkąd zaczęła nas słyszeć kocha słuchać! Wierszyki i piosenki to jej specjalność. Swoim uśmiechem zarazi każdego.

 

Maria Maciąg 926040

𝑴𝒂𝒓𝒊𝒂

Marysia urodziła się z głębokim obustronnym niedosłuchem zmysłowo-nerwowym, wadą o podłożu genetycznym. Dość wcześnie udało się uzyskać diagnozę, dzięki czemu od 5 miesiąca życia, jej słuch był stymulowany przez aparaty słuchowe, a następnie została zaimplantowana obustronnie - w wieku 12 miesięcy (pierwszy implant) i 18 miesięcy (drugi). Niedługo po implantacji było widać pierwsze efekty. Dziś Marysia, oprócz ciągłej rehabilitacji słuchowej, terapii SI i codziennego poznawania nowych dźwięków, korzysta z dzieciństwa jak każde inne dziecko. Jest radosną dziewczynką, która czerpie radość ze słyszenia, uwielbia słuchać bajek, bawić się z dziećmi i uczyć się nowych rzeczy.

Jan Goliat 926041

𝑱𝒂𝒏

Janek uległ poważnemu wypadkowi na rowerze. Doznał złamania podstawy czaszki oraz rozlanego urazu aksonalnego mózgu. Na skutek tego urazu chłopiec nie słyszy i porusza się na wózku inwalidzkim. Ponadto ma założoną zastawkę komorowo-otrzewnową. Przeszedł również zabieg tracheostomii. Karmiony jest przez sondę dożołądkową.  Obecnie Jasiek jest w domu i ćwiczy pod czujnym okiem rehabilitantów, otoczony naszą troskliwą opieką. Mimo problemów ze zdrowiem nie poddaje się, jest bardzo dzielnym i uśmiechniętym chłopcem.

Stanisław Kuźmicki 926042

𝑺𝒕𝒂𝒏𝒊𝒔ł𝒂𝒘

 

Michalina Koza 926043

𝑴𝒊𝒄𝒉𝒂𝒍𝒊𝒏k𝒂

Michalina to bardzo pogodna dziewczynka. Została zdiagnozowana i oczekuje na termin wszczepienia implantu.

Leon Kamiński 926054

𝑳𝒆𝒐𝒏𝒆𝒌

Od urodzenia zmaga się z wada wrodzoną obustronnego głębokiego niedosłuchu. Jest szczęśliwym posiadaczem dwóch implantów słuchowych , które pozwoliły mu poznać świat dźwięków i rozwinąć swoją mowę . Pierwszym słowem po przebudzeniu się rano jest ,,mamo ucho„ . To szczęśliwy, pogodny chłopiec, który dzięki rehabilitacji radzi sobie coraz lepiej w codziennym życiu.

KONTAKT

FUNDACJA PROFESORA SKARŻYŃSKIEGO „SŁYSZĘ”
Kajetany, ul. Mokra 1, 05-830 Nadarzyn
fundacja@fundacjaslysze.pl

REGULAMIN PŁATNOŚCI T-PAY
REGULAMIN PŁATNOŚCI PRZELEWY24

NASZE DANE

FUNDACJA PROFESORA
SKARŻYŃSKIEGO „SŁYSZĘ”

Kajetany, ul. Mokra 1, 05-830 Nadarzyn
Konto: Bank BZWBK 89 1500 1777 1217 7010 0081 0000
KRS: 0000354595,
NIP: 5342448120,
REGON: 142365438

Fundacja posiada status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP)

Back to top